Po dlouhé přerušené vítězné sérii vítězství v Brně si Valaši spravili chuť a vrátili se vítěznou vlnu. V dohrávce prvního kola v Hodoníně si otevřeli střelecký účet, který se zastavil na čísle sedm a po přesvědčivém výkonu si odvážejí z Hodonína všechny tři body. Svěřenci trenérů Plška a Vávry zavítají do Hodonína znovu v sobotu v rámci patnáctého kola.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 1. kolo, středa 10.11.2021, Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín
Hodonín
2:7
(0:1, 1:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 26. Miklík (Komínek, Balán), 53. Janeček (Giatsintov) - 8. Š. Jenáček (Kuchařík), 25. Apolenář (Goiš, Finsterle), 35. Křivohlávek (Pořický), 40. Weintritt (Urbanec), 43. Goiš (Apolenář), 51. Ďurkáč (Kozubík), 56. Pořický (Křivohlávek). Rozhodčí: Grygera - Kráľ, Blažek. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 343. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6, 2:6, 2:7.
Hodonín: Micka (Martinčík) - Miklík (A), Hefka, Dřímal, Mikulík, Sedláček, Fišera - Giatsintov, Komínek, Janás, Matula (C), Balán (A), Lekeš, Marek, Janeček, Handl, Hložánek.
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Báchor (A), Ďurkáč, J. Jenáček, Š. Jenáček, Vosátko, Holiš, Mošnička – Goiš, Apolenář, Finsterle – Andris, Křivohlávek, Pořický (C) – Kuchařík (A), Urbanec, Weintritt – Stodůlka, Kozubík.

Valaši měli aktivní nástup do utkání a hned během prvních momentů zápasu několikrát ohrozili brankáře Micku. Jednu z největších šancí měl Apolenář při přečíslení dva na jednoho ve třetí minutě, jeho kličku ale přečetl poslední muž v poli na straně domácích a zamezil tak jakémukoliv střeleckému pokusu. O tři minuty posléze se dostal do samostatného úniku nejproduktivnější Bobr Lukáš Finsterle, Micka ale na jeho forhendovou kličku vyzrál a držel tak stav duelu nadále nerozhodný. Trvalo to však o něco mále přes dvě minuty, kdy se Valaši mohli konečně radovat z gólu. Šimon Jenáček předvedl šikovné ruce a po skvělé kličce a následných zmatcích v brankovišti dostal kotouč za záda Micky. Valašské Meziříčí nadále v první periodě předvádělo dominantní výkon, nedokázalo jej ale proměnit v gólový úspěch, a tak se do šaten odcházelo s hubeným vedením Valachů 1:0.

Druhá perioda nabídla vyrovnaný průběhu jejího začátku z obou stran, byli to ale Bobři, kdo jako první zvládl udeřit po pěti minutách hry. Oproti první třetině byl Jakub Apolenář úspěšný a z přesilové hry díky skvělé nahrávce Goiše dostal kotouč za záda Micky. Drtiči ale neváhali s odpovědí dlouho a po jedné minutě se ujalo nahození Martina Miklíka, které zapadlo až za záda Sachra a bylo to znovu pouze o jeden gól. Hodonín vstřelená branka nakopla a najednou převzali iniciativu. Pozorná valašská obrana ale zamezila srovnání skóre a naopak to byli Bobři, kdo dvakrát před koncem třetiny udeřil. Nejprve Jan Křivohlávek skvěle tečoval střílenou přihrávku Pořického, minutu před koncem poté Filip Weintritt využil skvělé práce Urbance, který se prokličkoval až před Micku a prvně jmenovaný dorazil puk do sítě počtvrté v utkání za jeho záda.

Valašské Meziříčí nenechalo nic náhodě a pohlídalo si vstup i do závěrečné dvacetiminutovky. Již po třech minutách hry navýšil vedení Valachů Jiří Goiš a přidal svému týmu potřebný klid na hokejky. Hosté však neměli dost a nadále zásobovali Micku střeleckými pokusy, pomáhat mu musela i branková konstrukce. V poslední desetiminutovce ještě za Bobry upravovali výsledné skóre Jakub Ďurkáč a Jakub Pořický, za Hodonín kosmeticky upravoval Michal Janeček.