Stejně jako všechny ostatní týmy 2. ligy měla čekat hráče Valašského Meziříčí pauza v naplněném herním programu. Valaši ale ve středu vyrazí k dohrávce 1. kola na led Drtičů z Hodonína, se kterým se v jednom týdnu utkají hned dvakrát.

Drtiči nedostávají svému jménu a krčí se na posledním místě

Dlouhá léta patřili ke špičce druhé ligy, letošní ročník zastihl tradičního účastníka třetí nejvyšší soutěže z jihu Moravy v až nevěřitelně špatném rozpoložení. Hodonín má na svém kontě po třinácti odehraných utkáních devět bodů a na předposlední Kopřivnici ztrácí bodů šest. Stále se nacházíme v raném období sezóny, pokud by se však Drtiči nedocházali vzchopit, budou reálně muset pomýšlet na zachránařské boje, které neminou poslední tým z každé skupiny druhé ligy.

Naději na lepší zítřky představuje v Hodoníně mimo jiné nejproduktivnější hráč kanadského bodování Tomáš Komínek (7+7), který se může pyšnit statistikou více než jednoho bodu na zápas, v závěsu za ním je matador dlouhá léta působící v extralize, Stanislav Balán (6+4). Třetí nejproduktivnější akvizicí Drtičů je bývalý Bobr Michael Romančík (4+5), který i na jihu Moravy potvrzuje pověst druholigového urozeného střelce. Jedničku brankoviště obhospodařuje býválá dlouholetá opora Poruby Andreas Kubáň, i on však doplácí na nepohodu celého týmu a se statistikou 3,37 obdržených gólů na zápas mu patří sedmé místo napříč všemi brankáři východní skupiny.

Kometa zastavila valašský expres

Každá série jednou končí. Na vlastní kůži to pocítili i hokejisté Valašského Meziříčí na brněnském ledě, kde v sobotu skončila jejich šňůra osmi výher v řadě. Nic to ovšem nemění na faktu, že Bobři hrají ve velké formě a šanci vrátit se na vítěznou vlnu mají již ve středu, kdy budou zbylá mužstva druhé ligy odpočívat. Na led Drtičů zavítají v rámci dohrávky prvního kola, aby v sobotu s Hodonínem změřili síly znovu na jeho ledě, tentokrát za již standardně hraného kola patnáctého. Nebude to ale pro svěřence trenérů Plška a Vávry nic jednoduchého, ani Hodonín i přes své tabulkové postavení nepatří k žádným odpadlíkům skupiny, ba právě naopak. I na ledě Valachů se jihomoravané prezentovali dobrým hokejem a pořádně Bobry potrápili v cestě za tříbodovým vítězstvím.

Do čela produktivity Valachů se vyhoupl Lukáš Finsterle (9+7), který sám ještě před nedávnou dobou nastupoval v dresu dalšího soupeře Valachů. Kromě již tradičních lídrů útoku Bobrů se ale letos skvěle prezentují mladé pušky včetně snajpra Jakuba Apolenáře (7+3), ale také například odchovanců klubu Tomáše Andrise (3+7) nebo Šimona Kuchaříka (3+3). Bodové příspěvky navíc přidávají také obránci, kteří se velmi aktivně podílejí na produktivitě Valachů. Při absenci Davida Sachra obsadil brankoviště v posledních utkáních v pozici jasné jedničky Jiří Slovák s úspěšností 91,5 % a ač se to na první pohled nemusí zdát, i on se stal nesmírně důležitým dílem skládačky dlouhé výherní série Bobrů.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

0. kolo | út 16.8.2022

18:00

TABULKA 2. LIGY

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 0 0:0 0
2. HBR Havlíčkův Brod 0 0:0 0
3. HAV Havířov 0 0:0 0
4. OPA Opava 0 0:0 0
5. ZNS Žďár nad Sázavou 0 0:0 0
6. NJI Nový Jičín 0 0:0 0
7. VAL Valašské Meziříčí 0 0:0 0
8. KOP Kopřivnice 0 0:0 0
9. VEL Velké Meziříčí 0 0:0 0
10. HOM Hodonín 0 0:0 0
11. MBV Vyškov 0 0:0 0
Kompletní tabulka