Druhá čtvrtina základní části se pomalu blíží ke svému konci a před Valašským Meziříčí je další derby zápas. Na venkovním ledě budou Valachy hostit Ďáblové z Nového Jičína.

Tým extraligových legend

Ještě v tentýž den, kdy se Jičín naposledy utkal s Bobry, zveřejnil tým z Moravskoslezského kraje na svých stránkách doslova přestupovou pecku. Do svých řad totiž novojičínští přivedli zkušeného extraligového útočníka Rostislava Olesze, jehož určitě nemusíme dlouze představovat. Zkušený forvard odehrál za Nový Jičín doposud 7 utkání, ve kterých zaznamenal 4 góly a 8 asistencí.

Rostislav Olesz v dresu Nového Jičína (foto: hknj.cz)

Zkušených hráčů najdeme u Ďáblů více, defenziva zde totiž patří Petru Kubošovi a Martinovi Dudášovi. V útoku zde nastupuje kapitán David Květoň (6+8), jenž je aktuálně 3. nejproduktivnějším hráčem za Romanem Maliníkem (8+10) a Viktorem Konečným (17+13).

Novému Jičínu patří momentálně s 32 body 5. místo v tabulce východu. V posledních utkáních zvládli Ďáblové porazit Kopřivnici 4:3 v prodloužení nebo žďárské Plameny 6:2. Poslední utkání si ale tým kouče Dostála za rámeček nedá, se Šumperkem totiž prohrál, možná poněkud překvapivě, 0:2.

Jičín měl v sobotu nastoupit do utkání na ledě Havlíčkova Brodu, to však bylo z důvodu sněhové kalamity odloženo. Ďáblové nechtěli riskovat nebezpečnou cestu, neboť do Brodu to mají ze všech možných sobotních soupeřů asi snad nejdál.

SESTAVA NOVÉHO JIČÍNA V POSLEDNÍM UTKÁNÍ: Šimonů (Hořejší) – J. Holáň, Báchor, Hruška, Hladiš, Hanák, Kuboš, Dudáš – Konečný, Maliník (C), Květoň – Flok, Zdeněk, Olesz – J. Sluštík (A), Kafka, D. Handl – Berka, Škarka, Juříček.

Noví trenéři

Realizační tým Valašského Meziříčí doplnili dva noví trenéři. Lubomír Štach, jehož úkolem je primárně zlepšení obranné hry Bobrů a zkušený Zbyněk Mařák, jenž je bývalým extraligovým hráčem a také koučem. Oba budou i nadále pokračovat u meziříčské mládeže v pozici trenéra, respektive šéftrenéra. A-tým pokračuje aktuálně pod taktovkou tří trenérů v čele s Lukášem Plškem.

Valaši vybojovali naposledy na ledě Velkého Meziříčí alespoň bod, když na domácí celek nakonec nestačili v prodloužení 4:3. O rozhodující trefu se postaral hráč s ve Velkém Meziříčí "poněkud neobvyklým jménem" Juda. Miroslav Juda měl podíl na každé brance horáckého celku.

První ligové utkání za Bobry si zapsal útočník Marco Lukačka, který měl také podíl na dorovnávacím gólu.

SESTAVA VALMEZU V POSLEDNÍM UTKÁNÍ: Ševců (Slovák) – Holomek (C), Hamřík, Foltýn, Baroš, Holiš, Velikovský, Liss – Finsterle (A), Vávra, Kozubík – Andris, Romančík, Melenovský – Kuchařík, Vavřík (A), Stodůlka – Kočí, Koláček, Lukačka.

21. kolo, II. liga - skupina Východ

HK Ďáblové Nový Jičín - HC Bobři Valašské Meziříčí

KDY: středa 6. 12. 2023

OD: 18:00

KDE: Zimní stadion Nový Jičín

Live přenosy ze všech venkovních utkání Bobrů můžete sledovat na czechicehockey.tv