Valašské Meziříčí přijelo do Nového Jičína i s last minute posilou obráncem Jakubem Adámkem. Do utkání ale vstoupili valaši poněkud opatrně, což je nakonec stálo dvě inkasované branky. Bobrům se sice podařilo snížit, další góly ale znovu přidali novojičínští. Ačkoliv byli Valaši poslední periodu ve střelecké převaze, vytěžili z toho nakonec jen jeden gól ve vlastím oslabení. V sobotu čeká Valmez domácí utkání, kdy budou od 17:00 hostit Hodonín.
2. liga - Východní konference 2023/24, 21. kolo, středa 6.12.2023, Zimní stadion Nový Jičín
4:2
(2:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Flok (Gebauer, J. Sluštík), 14. Olesz (Zdeněk, J. Sluštík), 24. Gebauer (Flok, J. Sluštík), 38. Konečný (Kuboš, Maliník) – 20. Vávra (Kozubík, Finsterle), 59. Romančík (Holomek). Rozhodčí: Schenel – Bartek, Smetková. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 485. Střely na branku: 26:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2..
Nový Jičín: Šimonů (Hořejší) – J. Holáň, Báchor, Hanák, Kuboš, Hruška, Dudáš – Konečný, Maliník (A), Škarka – J. Sluštík (A), Olesz, Flok – Gebauer (C), Květoň, Zdeněk – Kafka, D. Handl, Tarnoczy.
Valašské Meziříčí: Ševců (Slovák) – Hamřík, Foltýn, Baroš, Holomek (C), Holiš, Adámek, Velikovský – Finsterle (A), Vávra, Kozubík – Melenovský, Martiník, Vaňo – Kuchařík, Vavřík (A), Stodůlka – Andris, Romančík, Lukačka.

David Dostál (HK Ďáblové Nový Jičín): Před zápasem se každý podívá na tabulku a řekne si, že to bude jasná záležitost, ale v této soutěži nesmíme nikoho podcenit. Vítězství 4:2 je dobrý výsledek. Musím pochválit celý tým, dvě třetiny jsme hráli na čtyři pětky. Řekli jsme si, co máme dělat a plnili jsme to. Za stavu 2:0 jsme měli šance, kdy jsme mohli utéct, ale bohužel to nevyšlo. Na konci první třetiny nás zbytečná chyba dostala do mírného stresu, kdy soupeř snížil. Ve druhé třetině jsme se zkonsolidovali a dali jsme dva důležité góly. Úplně jednoduché, přesně to, co jsme si řekli. Když plníme co máme, tak ten hokej hrát umíme a dáváme góly. Třetí třetinu jsme prohráli, ale na výsledku to naštěstí nic nezměnilo. Jsme rádi za tři body, ale musíme dále pracovat. Jsou před námi další domácí zápasy, ve kterým musíme naplno bodovat.