V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí zajížděli na led dosavadního lídra druholigové tabulky a po velmi bojovném výkonu si odváží zpět na Valašsko všechny tři body. V zápase, ve kterém rozhodovala především týmová bojovnost a nasazení se prosadili jako první meziříčští hráči zásluhou Davida Kostelňáka. Domácí Jestřábi sice v přesilové hře pěti proti třem srovnali stav utkání, nicméně v posledních dvou minutách druhé třetině přidali své branky Lukáš Bokroš a Lukáš Bacul, kteří dodali na hokejky hostujících hráčů potřebný klid a pohodu. Bobři již v poslední části hry neinkasovali, a tak letos poprvé zvítězili na ledě soupeře, čemuž přispěl velkou měrou famózní výkon Václava Vlachýnského.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 7. kolo, úterý 28.9.2010
Prostějov
1:3
(0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 29.Šimo (Peštuka) - 12.Kostelňák (Bokroš), 38.Bokroš (Matějný), 40.Bacul Rozhodčí: Šutara - Vengřín, Záviský Vyloučení: 4:7 Využití: 1:0 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3
Prostějov: Sedlář (Slovák) - Stříteský, Paška, Halouska, Peštuka, Jedlička, Kutmon, Doseděl, Janáček - Zachar, Duba, Stejskal - Žajgla, Čuřík, Šimo - Bartošek, Šebek P., Šebek D., - Meidl, Skácel
Valašské Meziříčí: Vlachýnský (Popovič) - Bacul, Balga, Bakroš, Dvořák, Fojtík J., Fojtík T., Kostelňák, Martiník, Matějný, Musil, Varga Mir. Palík, Ručka, Tatarčík, Varga D., Varga Mar., Matuštík, Vašut, Blažek

Ačkoliv byli Jestřábi papíroví favorité, tak na led nastoupili s jistým respektem, který se jim stal osudným. Prostějov hrál svou nenápadnou hru do prvního obdrženého gólu. Lukáš Bokroš za bránou Sedláře vybojoval puk, který přihrál Davidu Kostelňákovi, který čekal sám před bránou domácích a bez problémů Sedláře prostřelil. Prostějov od té chvíle jakoby ožil, ale kromě vyloučení, které byly na obou stranách, první třetina nic nepřinesla.

Fanoušci Jestřábů se dočkali až v druhé třetině. Po nedisciplíně Bobrů, kteří nabídli domácím dvojnásobnou přesilovou hru, která trvala více jak jednu minutu, dokázali Jestřábi téměř bez problémů využít, Pešťulka našel úplně volného Šima u Vlachýnského tyče a ten už jenom poslal puk za jeho záda a vyrovnal tím skóre zápasu. Po vynikajících šancí Jestřábů a Bobrů a ještě lepších zákroků Sedláře a Vlachýnského se skóre neměnilo až do konce třetiny. Zrovna v tu chvíli se projevila bojovnost a výdrž Bobrů. Nejprve zavezl Jan Matějný puk za Sedlářovu bránu a nahrál jej před bránu volnému Bokrošovi, který prostřelil Sedláře, byla to téměř totožná gólová situace s prvním gólem. A v posledních vteřinách třetiny ze skrumáže před Sedlářovou bránou vyklouzl puk, ke kterému se dostal Lukáš Bacul a padáčkem si vychutnal domácího brankáře.

Ve třetí třetině byl k vidění bojovný hokej z obou dvou stran, Prostějov útočil ze všech sil a Valašské Meziříčí se zase téměř ze všech sil většinu času bránilo. Bobři z tohoto souboje nakonec vyšli lépe, jelikož i přes promíchání sestavy Jestřábů ubránili své dvoubrankové vedení a prolomili tak svou smůlu ve venkovních zápasech.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí):
Tak minulý vyhraný zápas nás určitě nakopl, semkli jsme se a začínáme i bodovat. Navíc nemáme špatný mančaft, ta hokejovost je sice proti loňsku slabší, ale myslím, že kluci se to učí a věřím, že to bude stále lepší. Dnes rozhodla určitě hokejová parta, kdy jeden za druhého dřel a navíc nás výborně podržel i brankář. Jme velice spokojeni, připravíme se na další zápas proti Uničovu a jen doufám, půjdeme tabulkově výše.