Bobři z Valšského Meziříčí sehráli v Novém Jičíně hezký zápas. Dokonce v něm dvakrát vedli, ale nakonec domácí dokázali vyrovnat a v samostatných nájezdech se Novojičínským dařilo lépe. Celkem pět ze šestí nájezdů skončilo gólem, nedal jediný Petr Dvořák. Dva góly hostí vstřelil útočník Roman Vaněček. Bobři však smutnit nemusejí, skupinu Východ vedou před nedělními dohrávkami se sedmibodovým náskokem.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 26. kolo, sobota 13.12.2008
5:4sn
(2:3, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Glabazňa (Pelikán), 12. Sluštík (Macháček), 40. M. Toman, 48. Kabeláč (Hruškovský), rozhodující nájezd Glabazňa - 11. Martiník (P. Dvořák), 14. Vaněček (O. Dvořák, R. Pavlas), 17. Vaněček (Blažek), 43. Kratěna (Krisl, Starůstka). Rozhodčí: Jeřábek - Tuizal, Řezáč. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4.
Nový Jičín: Urbánek - Hruškovský, Valchář M., Štindl, Vašut, Koloničný, Pelikán - Glabazňa, Toman M., Kabeláč - Sluštík, Macháček, Skaloš - Uhlár, Bacul, Zedník.
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Zrník, Zientek, Krisl, Starůstka, Blažek, Dvořák O. - Martiník, Dvořák P., Tatarčík - Kratěna, Sochorek, Šebesta - Varga, Vaněček, Pavlas (41.Glas).

První třetina nabídla divákům velmi otevřený hokej a také celkem pět branek. Hned ve 3. minutě krásně uvolnil Pelikán největší hvězdu domácích Kamila Glabazňu a ten střelou mezi Krumpochovy betony otevřel skóre utkání. Glabazňa, který v minulosti působil i v extraligových týmech Slavie a Vítkovic, mohl v přesilové hře skórovat za několik minut znovu, leč tentokrát ve výborné pozici minul branku.

Pak se osmělili hosté a zle dotírali na domácího Urbánka. Po akci Šebesty se Sochorkem hosté faulovali a v nabídnuté početní výhodě Ondřej Martiník umístěnou střelou k tyči vyrovnal. Prakticky vzápětí však obránce Macháček vyvedl z míry gólmana Krumpocha, po objetí branky našel Ondřeje Sluštíka a ten měl snadnou práci. Domácí tak vedli 2:1. Brankostroj však v první třetině pokračoval. Nejprve ještě obrovskou šanci při nájezdu dvou na jednoho zazdil Kratěna, aby ve 14. minutě vyrovnal přece jen pěknou střelou Roman Vaněček. Ten o tři minuty později z otočky svým druhým gólem v zápasu poslal hosty dokonce do vedení.

Ve drhé třetině se domácí snažili o vyrovnání,byli však dlouho sterilní. Hosté hráli chytře a zatrnulo jim jen ve 26. minutě, kdy aktivní Glabazňa trefil tyč Krumpochovy branky. Hra se výrazně přiostřila a také na ledě přibylo nervozity. Když už se zdálo, že hosté těsně vedení udrží až do druhé přestávky, 39 vteřin před koncem se natlačil mezi obránce mladý útočník domácích Martin Toman a v pádu zvedl puk pod břevno Krumpochovy branky.

Hosty však vyrovnání nerozhodilo. Do třetí části vstoupili přesilovkou, tu sice nevyužili, ale krátce na to skóroval Ivo Kratěna. Důležitým momentem zápasu bylo vyloučení Bobra Martiníka na 2+2 minuty. Domácí v početní výhodě zásluhou nejvyššího útočníka mužstva Martina Kabeláče vyrovnali. Kabeláč tečoval do sítě střelu Hruškovského. Vyrovnání vneslo na hokejky obou týmů opatrnost, a tak zápas dospěl do prodloužení. V něm byli aktivnější domácí, ale nakonec o vítězi rozhodovaly nájezdy. Za Valašské Meziříčí proměnili nájezd Vaněček s Kratěnou, Petr Dvořák nedal. Za Nový Jičín skórovala celá trojice Kabeláč, Bacul, Glabazňa.