Bobři si z Opavy odváží bod

Hokejisté Valašského Meziříčí se po týdenní přestávce představili na ledě momentálně druhého týmu tabulky - opavského Slezanu a odváží si určitě cenný bod. Pro Valachy zápas nezačal vůbec dobře a již v prvním střídání inkasovali úvodní branku zápasu. Poté se hra vyrovnala a hostující Bobři zásluhou Milana Kopeckého vyrovnali. Ve druhé třetině se domácí Slezan znova dostal do vedení, nicméně hostující Martin Ambuz ve třetí třetině stav utkání ku spokojenosti hostujících hráčů a fanoušků vyrovnal. Nerozhodný výsledek i přes nelichotivou situaci v podobě dvojnásobného oslabení v závěru zápasu Bobři přečkali. V samotném prodloužení však byli opavští hráči šťastnější a dokázali výborně chytajícího hostujícího Jiřího Slováka překonat potřetí. Slezan Opava tak vrátil Bobrům porážku v prodloužení z úvodního utkání této sezóny ve vzájemném měření sil. I přes prohru však Bobři zanechali sympatický dojem a hlavně bod, který si na Valašsko odváží, je určitě velice cenným a potřebným pro psychiku hráčů.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 13. kolo, sobota 22.10.2011
Opava
3:2p
(1:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Kocián, 34. Kocián (Polok, Pavelek), 61. Měch (Tůma) - 9. Kopecký (Balga), 45. Ambruz (Vašut, Ovšák). Rozhodčí: Šeděnka - Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Opava: Šafránek - Bednárek, Kysela, Vrábel, Tichý, Tůma, Kukol, Jurčík - Džemla, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Chalupa, Mlýnek.
Valašské Meziříčí: Slovák - Ambruz, Balga, Bokroš, Blažek, Dostál, Dvořák, Linduška, Mikel, Martiník, Kopecký, Musil, Ovšák, Varga D., Varga Ma., Varga Mi., Vašut.

Vstup Slezanu do utkání byl opravdu bleskový. Hned po čtrnácti vteřinách se po individuální akci prosadil Ivo Kocián. Další šance na sebe nenechala dlouho čekat, ale Grofek na vedení dvou branek nezvýšil. Poté přišly také dvě menší možnosti na straně Valašského Meziříčí, ale Šafránkovi příliš vrásek na čele nenadělaly. V 5. minutě se zrodil rychlý protiútok Slezanu, ve kterém Měch nahrával do mezikruží Kukolovi, ten ale Slováka překonat nedokázal. V 9. minutě přišlo hostující vyrovnání. Milan Kopecký si po rychlém ataku nabruslil mezi kruhy a střelou švihem zamířil nad Šafránkovu lapačku. Následně dostal Slezan výhodu přesilové hry, ale skórovat mohli paradoxně jako první hosté. Z podobné pozice, ze které skóroval Kopecký, pálil také David Varga, ale Šafránek tentokrát předvedl úspěšný zákrok. O minutu později už měla šanci Opava. Kukol dostal pas na modrou čáru a vykouzlil prudkou dělovku, kterou však vyrazil mimo brankový prostor betonem gólman Slovák. Už při hře pěti proto pěti měl další nebezpečnou šanci hostující David Varga, který tentokrát o něco málo přestřelil domácí branku. V následujících minutách tempo hry trochu opadlo, větší šance už k vidění nebyly.

Do druhé části se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1. Ve 27. minutě byl v zakončení faulován Patrik Džemla a domácí mladík tak jel trestné střílení. Džemla ovšem na Slováka nevyzrál a smírný stav tak trval i nadále. Okolo poloviny zápasu si Opava začínala vytvářet místy až drtivý tlak. Ve 32. minutě tento tlak vygradoval šancemi, které vyprodukovali postupně Herman, Jurčík a Wolf. Stav se však měnil až o dvě minuty později. Polok našel z rohu kluziště v prostoru mezi kruhy Iva Kociána a ten střelou z první rozvlnil síť za Slovákovými zády. Vedoucí gól Slezan povzbudil a domácí tak byli do konce druhého dějství lepším týmem. V 39. minutě pálil z otočky nebezpečně opět Kocián, Slovák však reflexivně zklopil betony a zabránil pohromě na straně Bobrů. Dvacet sekund před druhou sirénou ještě tvrdě střílel Měch, ale jeho pokus mířil mimo.

Z kraje třetí dvacetiminutovky doplatili Opavané na nedisciplinovanost. Nejprve šel na trestnou lavici Kocián, krátce po jeho návratu šli však domácí opět do čtyřech, jelikož fauloval Grofek. Tuto hru v početní výhodě již dokázal soupeř využít a vsítit vyrovnávací branku, o kterou se postaral Martin Ambruz. Ve 48. minutě mohl zkompletovat hattrick Kocián, když těsně před hostujícím gólmanem tečoval střílenou přihrávku jednoho ze spoluhráčů. Černý nesmysl ale v brance neskončil. Poté se hra vyostřila a docházelo k četným menším šarvátkám a osobním soubojům. Větší šance již registrovány nebyly. Utkání tak dospělo do prodloužení.

To skončilo s nadsázkou řečeno tak rychle, jak začalo. Neuběhla ani minuta a ke kotouči se po přistrčení Tůmy dostal Tomáš Měch, který rozjásal opavské publikum.

Opava tak prodloužila domácí neporazitelnost a zvítězila 3:2 po prodloužení. Nejlepším hráčem na straně Slezanu byl vyhlášen Ivo Kocián. Na straně hostů získal ocenění Martin Ambruz

Michal Piskoř (HC Slezan Opava):
Byl to velice urputný zápas. My jsme dali rychlý gól, ale potom Valašské Meziřičí výborně bránilo a nás ten zápas stál hodně sil. Opravdu jsem tak dneska rád i za dva body. Ve druhé třetině jsme dali na 2:1 a měli jsme velkou převahu. Mohli jsme přidat ještě další góly, ale neutekli jsme soupeři více jak o jeden gól. Pak přišel trest, kdy jsme inkasovali dvě vyloučení a poté i branku. Dalším důležitým momentem byla přesilovka pět na tři, kterou jsme nezvládli. Takže dle mého asi zasloužená remíza, kterou jsme v prodloužení přetavili ve vítězství.

Ing. Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí)
Bod z Opavy je velmi cenný, ale vždy když mužstvo sahá po tom druhém a neuhraje to, tak okamžitý pozápasový pocit je zklamání. Ale myslím si, že jsme byli v okleštěné sestavě a kluci to dneska vydřeli. Máme bodík, takže spokojenost .