Bobři mají za sebou čtvrtou výhru v řadě. Stejně jako v Šumperku šlo i utkání s Havlíčkovým Brodem do prodloužení a i tentokrát rozhodl útočník Dominik Pokorný. Premiérovou branku po návratu do kádru zaznamenal Tomáš Vávra, prosadil se také Melenovský. Lukáš Plšek tak může svůj 100. zápas na lavičce A-týmu oslavit s dalšími dvěma body do tabulky.
2. liga - Východní konference 2023/24, 5. kolo, sobota 7.10.2023, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Havlíčkův Brod
4:3sn
(0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Melenovský (Velikovský, Kozubík), 28. Stodůlka (Liss, Pokorný), 56. Vávra (Melenovský, Holomek), rozh. náj. Pokorný – 4. Tecl (Kopic, Valášek), 14. Holenda (Tecl, Valášek), 59. Valášek (Čermák, J. Novák). Rozhodčí: Blaha – Kučera, Voznička. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 201. Střely na branku: 33:43. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 3:2, 3:3.
Valašské Meziříčí: Ševců (Slovák) – Velikovský, Holomek (C), Foltýn, Kočí, Sviták, Liss, Holiš – Melenovský, Vávra, Kozubík – Martinec, Romančík, Finsterle (A) – Pokorný, Vavřík (A), Stodůlka – M. Urban, Martiník, Kuchařík.
Havlíčkův Brod: Č. Novák (Nedvěd) – J. Novák (C), Zych, Vala, Čermák (A), D. Vacík, Kerber – Tecl, Valášek, Kopic – Košťál, Pártl, Holenda – Pavelec, Křehlík, Voříšek (A) – Dymák.

Zápas nezačal pro Bobry moc dobře, když se hned ve 4. minutě prosadil střelou nad rameno brankáře Ševců Tecl, ve 14. minutě na něj navázal Vojtěch Holenda. Ten ujel valašskomeziříčské obraně a z mezikruží zavěsil. Navýšil tak na 0:2, což byl také výsledek první periody.

V té druhé se už Valmezu podařilo lépe dostat do zápasu, tomu hned napomohl snižující gól Marka Melenovského, který se prosadil 41 vteřin po buly dorážkou z bezprostřední blízkosti. Bobrům se následně více dařily nahrávky, působili daleko jistěji a díky tomu si vytvořili i velké množství šancí. V 28. minutě srovnal na 2:2 ránou z pravého kruhu Daniel Stodůlka. Mnoha šancím napomohly také přesilovky, které se Valmezu naskytly. Žádnou z nich ale Valaši neproměnili a do třetí části se tak šlo za stavu 2:2.

Závěrečná pasáž pokračovala v podobném tempu jako ta předešlá, hned několika skvělými zákroky pod semafor se vyznamenal brankář Kryštof Ševců, jehož výkony držely Bobry stále na dvou inkasovaných gólech.

Blížila se 55. minuta a za držení byl vyloučen Marek Kopic, šance po minutě využil po pasu Melenovského Tomáš Vávra a dostal tak domácí do vedení. Bohužel, následně byli vyloučeni i Bobři, napřed si vyzkoušeli oslabení 5 na 4, poté šel na trestnou další hráč a Valaši tak zůstali na ledě ve třech. Minutu a půl před koncem využil početné výhody Milan Valášek a srovnal tak stav na 3:3.

Po bezbrankovém prodloužení následovaly nájezdy, ty si Valaši natrénovali už proti Šumperku, tentokrát byli ale o něco náročnější. Penalty došly až do 10. série, kde nakonec o výhře Valašského Meziříčí podruhé za sebou rozhodl Dominik Pokorný. Velkou zásluhu na konečném výsledku měl také Kryštof Ševců, který za sebe pustil pouze jediný nájezd, zbylé akce s poklidem zneškodnil.

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí):

Aleš Kraučuk (BK Havlíčkův Brod): My jsme do zápasu vstoupili parádně. V první třetině jsme dali dva góly, vedli jsme 2:0 a měli jsme zápas pod kontrolou. Druhá třetina úplně na začátku v desáté sekundě samostatný nájezd, který jsme ovšem neproměnili. Domácí hned v protiútoku snížili na 2:1, to nás kapku dostalo do kolen a v druhé třetině to pak byl takový hokej nahoru a dolu, který my nechceme. Domácí srovnali na 2:2. No a ve třetí třetině se domácí dostali do vedení i díky přesilovkám, které jim rozhodčí dávali jednu za druhou a nám bohužel ne. My jsme to s bojovností srovnali, prodloužení tam byla na každé straně jedna šance, ani jedna nebyla využita. Pak nájezdy, to už je loterie, v tom byli dnes domácí šikovnější.