Jednoznačný průběh mělo první domácí představení Bobrů v letošní sezóně. Svěřenci trenéra Weintritta si v první třetině vypracovali tříbrankové vedení, které si po zbytek zápasu hlídali, a navíc další branky ještě přidali. Modrobílí tak i po dvou odehraných kolech zůstávají neporaženi.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, středa 19.9.2018, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Kopřivnice
6:2
(4:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Peška (Váňa), 13. Brunec (Dvořák, Pořický), 17. Weintritt (Dvořák, Žák), 20. Daněk (Vaněk), 32. Pořický (Dvořák, Žák), 40. Žák (Dvořák, Báchor) – 19. Kofroň (Mach, Pargáč), 55. Kofroň (Pargáč, Stříž). Rozhodčí: Čuňočka – Vašíšek, Kráľ. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2.
Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) – Ostrčil, Baroš, Holiš, Weintritt, Báchor, Váňa, Žák – Paťava, Brunec (C), Koňařík, Vaněk, Peška, Pořický, Andris, Kývala, Dvořák, Martiník (A), Daněk (A), Dalajka.
Kopřivnice: Hromada (21. Fendrich) – Ficek, Krutil, Zuzaník, Bail, Marek, Imrich, Fojtík – Gebauer, Pěnčík, Hrubý, Pargáč, Mach (C), Červenka, Suchý, Raška, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík.

Obě mužstva vstoupila hned do první třetiny se vší parádou a už od první minuty bylo jasné, že na v prvním domácím utkání Bobrů bude k vidění velká podívaná. I přesto úvod utkání nebyl příliš bohatý na vyložené šance, oba mančafty jakoby e teprve připravovaly na to, co mělo následovat v druhé polovině první periody. Pytel z góly rotrhl jako první na domácí straně David Peška, který ukázal, proč na něj před sezónou trenér Weintritta ukázal a nekompromisní ranou poslal Bobry poprvé v utkání do vedení - 1:0. Neuběhla a ani minuta a Valaši vedli o dvě branky. Kapitán Tomáš Brunec zůstal před brankou úplně sám a po přihrávce Dvořáka zkušeně zasunul kotouč za Hromadova záda - 2:0.

Bobrům dvě rychlé vstřelené branky vlily krev do žil a začali Kopřivnici doslova drtit v jejím pásmu, leč z toho další branka nebyla. Té se ale modrobílí dočkali před koncem sedmnácté minutě při početní výhodě čtyři na tří zásluhou Jiřího Weintritta, který lehkým sklepnutím poslal kotouč za Hromadu potřetí - 3:0. Minutu před koncem Kopřivnice korigovala stav duelu zásluhou Adama Kofroně, který zůstal nepokrytý před Slovákem a ranou z první se nemýlil - 3:1. Bobři se ale nenechali spokojit dvoubrankovým vedením a to tříbrankové si vzali ještě do konce třetiny zpět. Vaněk našel přesnou přihrávkou Josefa Daňka, a ten splnil svoji úlohu na výbornou, když poslal puk za Hromadova záda počtvrté v zápase - 4:1.

Hostující trenér Kofroň se na úvod druhé části rozhodl pro nový impuls pro své mužstvu vystřídáním brankářů. Hromadu v brance nahradil Fendrich. A i on byl součástí pokračování nastoleného tempa hry z první periody, kdy se znovu hrálo nahoru dolů a velkým množstvím šancí. Na branku si však obecenstvo na Bobří hrázi muselo počkat až do třicáté druhé minuty. A pro potěšení fanoušků domácích to byli Bobři, kdo se ujal úkolu vstřelení branky. Jakub Pořický tečoval ránu Dvořáka přesně tak jak potřeboval a ta Fendrichovi zapadla až do jeho svatyně - 5:1.

Valaši znovu ožili při vstřelené brance o něco víc a začali do kopřivnických bušit ze všech stran. Vyloženou šanci prováhal v přečíslení tři na jednoho dvě minuty a půl před koncem Martiník, který nedokázal nasměrovat kotouč o něco lépe tak, aby překonal již téměř ležícího Fendricha. Minutu před koncem hráli Bobři jednu z mnoha přesilových her z hokejky Michala Žáka, který dostal namazáno zpoza branky od Dvořáka a při dorážce byl bezchybný - 6:1.

Jak se dalo očekávat, do třetí periody už obě mužstva nenastoupila v takovém tempu, jako ve dvou třetinách přechozích. S přibývajícím časem se hra začala čím dál více kouskovat a nakonec kopřivničtí šest minut před koncem ještě naposledy korigovali stav duelu. Adam Kofroň dostal přesnou přihrávku na útočnou modrou, ujel oběma obráncům a střelou o tyč přidal svůj druhý gól v zápase - 6:2. Závěr utkání ještě poznamenalo několik vyloučení, ani ty ale nezměnily nic na faktu, že Valašské Meziříčí v prvním domácím utkání zvítězilo za tři body.

Jiří Weintritt (Valašské Meziříčí): Měl jsem před prvním utkáním obavu, abychom neměli v hlavách velkou nervozitu. Musím ale říct, že kluci to odpracovali moc dobře, nezdržovali jsem se po rozích, šli jsme do brány a gólově se nám to vyplatilo. Celému týmu patří poděkování.

Jaroslav Kofroň (Kopřivnice): Domácí byli od první minuty jednoznačně lepší než my a zaslouženě vyhráli první třetinu, což rozhodlo celé utkání. Posléze jsme nevyužili naše šance, zbytečně faulovali a přišel další trest v podobě gólu z přesilovky domácích, kteří dnes zaslouženě vyhráli a nedali nám žádnou šanci.