Po sérii porážek se tým Valašského Meziříčí může radovat z vítězství. Bobři v Opavě dlouho sahali po tříbodovém zisku, v poslední desetiminutovce ale dovolili Slezanu srovnat stav utkání. Díky Janu Křivohlávkovi se ale nakonec můžou přece jenom radovat ze zisku alespoň dvou bodů, snajpr ze zkušenostmi z Ameriky vystřelil Valachům bonusový bod v prodloužení.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 6. kolo, středa 6.10.2021, Zimní stadion Opava
Opava
2:3p
(0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 52. Rousek (Wolf, Malina), 58. Šindelář (Peterka, Beránek) - 25. Ďurkáč (Vávra, Báchor), 36. Finsterle (Křivohlávek, Holiš), 65. Křivohlávek. Rozhodčí: Rapák - Bezděk, Veselý. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 196. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Opava: Piták (Baldik) - Zapletal, Kunc, Thiel, Šindelář (C), Ficek, Věntus, Zouhar - Peterka, Římský, Vojtovič, Rousek, Kadula, Buršík, Horný, Beránek, Vašenka, Wolf (A), Štindl, Malina.
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) - Ďurkáč, Báchor, Vosátko, Holiš, Kamas - Podešva, Vávra (A), Goiš - Finsterle, Křivohlávek, Pořický (C) - Apolenář, Martiník, Kajaba - Kuchařík, Vavřík, Andris - Stodůlka.

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí): Máme za sebou další těžké utkání. Tento začátek sezóny je i pro mě velká trenérská škola a po zápase se Žďárem nad Sázavou, kdy jsem dva dny nespal, jsme chtěli dnes uspět. Udělali jsme změny v sestavě, kde jsme zapracovali zkušenější kluky, kteří ze začátku sezóny nehráli. Bohužel nám vypadli dva obránci, a tak musel Ondra Martiník do obrany a myslím, že se toho zhostil dobře. Dvě třetiny jsme měli zápas pod kontrolou, a pak jsme si to zkomplikovali stupidními technickými vyloučeními a namísto tří bodů máme jen dva. Každopádně i ty dva body z venku bereme.