Z Vyškova bez bodu, Valaši padli o tři branky

Valašskomeziříčské Bobry zavedly kroky sedmého zápasu letošní sezony do Jihomoravského kraje do Vyškova. Domácí rozhodli o svém vítězství v druhé třetině, kdy nasázeli hostům rovnou čtyři branky. I tak se Valaši nevzdali a bojovali až do poslední minuty, ke snížení však už přispěli jedinou brankou. (foto: Marie Nezbedová)
2. liga - Východní konference 2023/24, 7. kolo, sobota 14.10.2023, Zimní stadion Vyškov
Vyškov
6:3
(2:0, 4:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Studený (Komínek), 16. Holemý (Dluhoš, Popelka), 27. Lehečka (Komínek, Žižka), 30. Lekeš (Žižka), 37. Krejčiřík (Komínek, Mikulík), 38. Lehečka (Krejčiřík, Hohl) – 23. Melenovský (Vávra), 31. Velikovský (Kozubík, Holomek), 56. Kozubík (Vávra, Melenovský). Rozhodčí: Vaněk – Bubela, Návrat. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 46:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3.
Vyškov: Synek (Šarman) – Hefka, Holemý, Dluhoš, Studený, Mikulík, Hohl, Žižka (C) – Kořenek, Vašíček, Janeček – Tomajko, Lekeš, Sebera – Štefka, Popelka, Lehečka – Krejčiřík, Komínek.
Valašské Meziříčí: Slovák (41. Ševců) – Velikovský, Holomek (C), Holiš, Kočí, Liss, Sviták – Melenovský, Vávra, Kozubík – Andris, Romančík, Finsterle (A) – Pokorný, Vavřík (A), Stodůlka – Martinec, Urban.

Autor: Jan Kozák

Valaši na Vyškov zpočátku vlétli, z rychlého napadání dokázali vytěžit hned několik nebezpečných akcí na Synkovu branku, v 9. minutě se ale podařilo skórovat domácímu Adamovi Studenému a otěže tak pomalu začal přebírat tým kouče Konečného. V čase 15:27 navíc navýšil střelou z pravého kruhu pod víko Jan Holemý.

Bobři po první přestávce věděli, co chtějí hrát, bohužel časté chyby v obraně znovu mnohokrát zaměstnaly brankáře Slováka, hráči Vyškova se do jeho brány prosadili hned čtyřikrát, celkem na něj během druhého dějství vyslali 19 střel.

Za Valmez se ve druhé periodě podařilo skórovat Marku Melenovskému, který dostal od Tomáše Vávry rychlý pas z poza branky a s klidem zavěsil za Synka, to ještě mladý střelec snižoval na 2:1. Druhou branku přidal Jakub Velikovský, ten poslal odražený kotouč z mezikruží rychlou střelou až do brány.

Do závěrečné části se šlo za stavu 6:2 pro hosty, Slováka navíc v brance vystřídal Ševců. Bobři věděli, že alespoň dohnat náskok soupeře bude velice těžké. Hra se zlepšila, prosadit se však dokázali už jen jednou. To David Kozubík dostal od Tomáše Vávry nahrávku těsně před branku, odkud kličkou zakončil.

Skóre se už do konce třetiny neměnilo a Valaši tak prohrávají druhé utkání v řadě. Další zápas odehrají v krnovském exilu, kde momentálně při přestavbě zimního stadionu sídlí tým Opavy.